








HET CONCEPT
Cohousing is een woonvorm waarbij een groep bewoners samen de rol van ontwikkelaar op zich neemt, en zodoende haar eigen droomplek kan realiseren. In tegenstelling tot nieuwbouw is het collectief zelf verantwoordelijk voor de realisatie van de woningen, wat de eigenaars veel vrijheid geeft om samen een droom-woonomgeving te creëren. Ook is er ruimte om bepaalde voorzieningen te delen, naar eigen wens en invulling uiteraard.
HET PLAN
Het plan is gelegen op een beschut perceel aan de Tuinbouwdwarsstraat, aan de rand van het Noorderplantsoen. Door het toegangshek betreed men eerst de gezamenlijke buitenruimte. Deze buitenruimte is deels overdekt en deels onoverdekt en gelegen op de zon, wat allerlei verschillende invullingen mogelijk maakt. Denk bijvoorbeeld aan een overdekte buitenkeuken om met zijn allen samen te komen, een gemeenschappelijke werkplaats of juist ruimte voor de (klein)kinderen om in alle veiligheid buiten te spelen, zelfs als het regent! De mogelijkheden zijn eindeloos…Ook is er aan de straatkant een vijfde woning vergund die eventueel bij het plan betrokken kan worden. Deze woning is in deze verkoop buiten beschouwing gelaten, maar mocht daar interesse in zijn dan zijn de mogelijkheden te bespreken om ook deze woning bij het plan te betrekken.
Verderop gelegen aan de gemeenschappelijke buitenruimte is de gezamenlijke, riante fietsen berging. De woningen bevinden zich nog verder naar achteren, waardoor er veel privacy ontstaat. De eerste 3 woningen in de rij zijn gelijk in indeling en oppervlakte, de laatste van de 4 woningen is iets anders ingedeeld maar wel ongeveer van gelijke grootte.
Midden door het perceel loopt een monumentale muur waar in het ontwerp handig gebruik is gemaakt. Hierdoor kunnen er nieuwbouw woningen gerealiseerd worden die toch ook de charme bezitten van een huis uit het begin van de vorige eeuw.
In het vergunde plan is tenslotte veel aandacht besteed aan natuur-inclusiviteit en duurzaamheid. De daken kunnen worden voorzien van een volledig groen dak met zonnepanelen, er zijn meerdere (dak)tuinen en volop ruimte voor nestkasten voor vogels en vleermuizen. Ook worden er op meerdere plekken groene gevels toegepast.
INDELING
De indeling van de woningen in het huidige ontwerp is als volgt:
De woning is middels de eigen “voortuin” te betreden. De voordeur opent in een lange en lichte hal vanuit waar praktisch de hele woning te bereiken is. De riante woonkamer met open keuken beslaat zo'n 45-50m2 en is speels vormgegeven in een U. In het midden van de U bevindt zich een atrium wat veel licht en groen naar binnen haalt. Ook vanuit de lange hal, gelegen langs de monumentale muur, zijn de ruime badkamer en maar liefst 3 slaapkamers te bereiken. De voortuin verschaft bovendien toegang tot het eigen privé dakterras.
MOGELIJKHEDEN EN RESTRICTIES
Het hiervoor geschetste plan is een leidraad voor de bewonersgroep die wil gaan ontwikkelen op deze fantastische plek. Binnen dit ontwerp is er namelijk nog van alles mogelijk!Wel zijn er een aantal “restricties” op het plan die niet of juist wel binnen het vergunde plan vallen en die dus nageleefd zullen moeten worden, te weten: zie brochure.
VERKOOPVOORWAARDEN
Het perceel en het vergunde plan worden verkocht “as is where is”, dat wil zeggen dat het perceel wordt verkocht in de staat waarin het nu is. Het is aan het bewoners collectief om het perceel te ontwikkelen naar eigen inzicht, met eigen (bouw)partijen en met eigen middelen. De haalbaarheid van het vergunde plan is uitgebreid getoetst en voldoet aan alle bouw eisen dus de bouw kan in principe direct van start gaan.Mocht de wens bestaan om de bouw te laten begeleiden en/of uitvoeren door een ervaren projectontwikkelaar en aannemer dan zijn er volop mogelijkheden die wij graag toelichten in een persoonlijk gesprek.
LOSSE VERKOOP
Eigenaar heeft voorkeur om het project als Cohousing te verkopen. Echter zijn er ook mogelijkheden om de woningen los van elkaar te kopen.
IS UW INTERESSE GEWEKT?Aarzel dan niet om een afspraak te maken, wij helpen u graag! Wij zullen in een eerste afspraak de mogelijkheden verkennen en zoveel mogelijk vragen beantwoorden. Bij serieuze interesse zullen we een tweede afspraak maken ter plaatse.
overdracht | |
status | Beschikbaar |
Vraagprijs | € 1 kosten koper |
Bouwvorm | |
Soort object | woonhuis |
Soort woning | bungalow |
Type woning | tussenwoning |
Bouwjaar | 2023 |
Bouwvorm | bestaande bouw |
Ligging | aan rustige weg, in woonwijk |
Indeling | |
Woonoppervlakte | 144m2 |
Overige inpandige ruimte | 5m2 |
Perceeloppervlakte | 1029m2 |
Inhoud | 500m3 |
Aantal verdiepingen | 1 |
Begane grond | |
Aantal kamers | 4 |
Overige ruimten | toilet, dakterras, provisieruimte, bijkeuken, berging, wasruimte, gang, hal |
Energie | |
Label | |
Daktype | plat dak |
Dak materiaal | bitumineuze dakbedekking |
Verwarming |